افراد چاق یا دارای اضافه وزن همیشه در معرض ابتلا به بیماری های زمینه ای مانند بیماری های قلبی و عروقی، فشار خون ، دیابت، برخی از انواع سرطان، دردهای مفاصل و سیاتیک، مشکلات عصبی، مشکلات تنفسی و ناتوانی های جنسی قرار دارند. همچنین، چاقی با بیماری های اسکلتی-عضلانی، دردهای زانو و کمر ارتباط مستقیم دارد.
آمار چاقی  در جهان روز به روز در حال افزایش است. این مشکل می تواند شاخص های سلامتی را تحت تاثیر قرار دهد و موجب کاهش میانگین طول عمر و کیفیت زندگی شود. با محاسبه شاخص توده بدن (BMI) میتوان از میزان اضافه وزن و چاقی آگاه شد.

طب سوزنی و امبدینگ روش های موثری برای درمان چاقی هستند. در طب سوزنی، با وارد کردن سوزن به نقاطی از بدن و گوش، اشتها کاهش می یابد و بدین ترتیب از پرخوری جلوگیری می گردد. همچنین، طب سوزنی با افزایش گردش خون و انرژی در بدن باعث افزایش متابولیسم بدن شده و در نتیجه مواد اضافی را می سوزاند. طب سوزنی با دفع آب تجمع یافته در سلول های چربی (سلولیت) موجب رفع چاقی موضعی می شود. همچنین با درمان یبوست که یکی از علل اصلی چاقی است، به کاهش وزن کمک می کند.
تعداد جلسات مورد نیاز بسته به میزان اضافه وزن متغیر بوده، اما بطور معمول ۱۲ جلسه می باشد.

امبدینگ یا کت گوت، در واقع تعبیه نوعی نخ مخصوص قابل جذب در نقاط طب سوزنی بدن است که به لاغری موضعی شکم و کاهش سایز کمک میکند . این روش درمانی بدون درد و عارضه بوده و نخ ها در بازه زمانی ۲۱ تا ۳۰ روز جذب بدن می شوند. استفاده از نخ های کات گود در نقاط طب سوزنی با افزایش متابولیسم بدن موجب می شود چربی های اضافی زودتر سوزانده شده و فرد سریع تر به وزن طبیعی خود دست یابد. یکی از مزیت های این روش آن است که حتی زمانی که فرد در حال فعالیت نمی باشد نیز موثر است. در واقع، این نخ های کاشته شده در بدن باعث افزایش گردش خون شده و این عمل باعث می شود چربی ها و کالری های اضافی حتی زمانی که بدن در حال استراحت است نیز سوزانده شوند.

آیا بعد از اتمام درمان، کاهش وزن برگشت پذیر  است؟
از آنجا که در این روش ها، اشتهای بیمار کم می شود، لذا معده کوچک شده و اشتهای کاذب از بین می رود. اما اگر بعد از اتمام جلسات فرد مجدداً شروع به پرخوری کند، مسلما اضافه وزن برخواهد گشت.

نظر خود را بنویسید