طب چینی همه تغییرات بدن را نشانه عدم تعادل در درون در نظر می گیرد، بنابراین هر قسمت از بدن می‌تواند آینه درون آدمی باشد
پوست صورت به این دلیل که همیشه در معرض دیگران و خودمان قرار دارد؛ بدون عیب بودن آن برای همه از جمله خانم ها اهمیت زیادی دارد و باید بدانیم که مشکلات پوست با اعضای درونی هم مرتبط هستند و اگر به دنبال درمان دائمی هستید، ابتدا باید مشکل این اعضا برطرف شود
به عنوان مثال، مشکلات معده، عدم هماهنگی روده ها، مشکلات ادراری و هرگونه مشکلی که نشان از عدم هماهنگی داشته باشد ممکن است خود را به صورت مشکلات پوستی از جمله لک، جوش، کک و مک یا حتی افتادگی پوست نشان دهد
از جمله اعضای داخلی که عدم هماهنگی در آن منجر به مشکلات پوستی می شود، طحال است که شاید بسیاری از ما به آن بی توجه باشیم. از جمله عواملی که طحال را تحت تاثیر قرار می دهند، فکر کردن بیش از حد، اضطراب، ساعات خواب نامنظم، کار بیش از حد، دیر خوابیدن و غذای سنگین است که به شدت به طحال آسیب می رساند. آسیب به این عضو موجب افتادگی پوست صورت، شل شدن و در نهایت عدم زیبایی آن می شود
از جمله اعضای دیگر که کیفیت پوست را تحت تاثیر قرار میدهند، ریه است و هیجانی که ریه را تحت تاثیر قرار می دهد، غمگینی و نگرانی و نیز آلودگی های محیطی است. عدم هماهنگی در این عضو باعث باز شدن منافذ پوست، عدم شفافیت پوست و بی کیفیت شدن آن خواهد شد.
بسیاری از ما می دانیم که سیاهی، پف و گودی زیر چشم مربوط به مشکلات کلیه است که در اثر کار بیش از حد، خستگی زیاد، آشفتگی درون، مصرف غذاهای شور، عادت ماهیانه نامنظم، و زایمان های مکرر تحت تاثیر قرار می گیرند و احتمالا به همین دلیل است که زنان پس از زایمان پوست بی کیفیت خواهند داشت.
مصرف بیش از حد غذاهای ترش و تند و همچنین عدم کنترل عصبانیت و خشم باعث تحت تاثیر قرار دادن کبد و بروز کک و مک و اگزمای پوست می شود.

بنابراین، طب چینی حتی کمترین مشکل پوستی را مربوط به درون می داند و معتقد است مشکلات ظاهری را باید از درون حل کرد. این طب بسیار قدیمی با بکارگیری طب سوزنی، برای جلوگیری و درمان بیماریهای ناشی از ناهماهنگی در بدن و محیط اطراف بسیار موفق عمل می کند.
در روش مبدینگ یا کت گوت که مبتنی بر طب سوزنی است، نخ هایی در نقاط خاصی از پوست قرار می گیرد و با تحریک طولانی تر این نقاط تاثیر بیشتری در رفع مشکلات پوستی به ویژه چین و چروک پوست دارد.

همانطور که در ویدیو مشاهده می‌کنید، مراجعه کننده برای مشکل جای جوش صورت به مدت چهار سال انواع لیزر را امتحان کرده و به نتیجه مطلوب نرسیده است.
چهار بار انجام طب سوزنی ۵۰ درصد بهبودی در جای جوش ها که (همانطور که در تصاویر انتهای ویدئو می‌بینید) به صورت فرورفتگی هستند، صورت گرفته است. یک دوره کامل طب سوزنی برای بهبودی بیشتر برای ایشان انجام خواهد شد.

نظر خود را بنویسید