ناباروری در زنان با علل گوناگونی بروز می کند. از جمله علل شایع آن سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCS) است که قاعدگی نامنظم، رویش موهای زائد، جوش و بزرگ شدن تخمدان ها از علائم ظاهری آن است. از دیگر علل شایع ناباروری در دنیای امروز چاقی است. افزایش توده چربی در اطراف تخمدان ها منجر به آزاد شدن مواد هومونی خاص و بنابراین ایجاد کیست تخمدان، برهم خوردن تعادل هورمونی و افزایش میزان تستوسترن در زنان می شود که نتیجه نهایی آن نازایی است. استرس، مصرف غذاهای آلوده به انواع آلاینده های محیطی و آلودگی هوا به افزابش میزان ناباروری در دنیای امروز کمک می کنند.
مشکلات مربوط یه غددی مثل تیروئید، هیوفیز و آدرنال می تواند اختلال در ترشح هورمون ها و بروز ناباروی شود.
طب سوزنی با استفاده از سوزن های استریل بسیار باریک که به نقاط خاصی از بدن وارد می شود باعث بهبود تخمک گذاری و عملکرد فولیکولی می شود. همچنین، جریان خون به اندومتر را افزایش و موجب بهبود وضعیت آستر رحم می شود. مطالعات انجام شده تا کنون موثرترین راه برای درمان ناباروری را ترکیب طب سوزنی، طب گیاهی و طب سنتی معرفی کرده اند.
طب سوزنی با پرداختن به مشکل کم کاری و پرکاری تیروئید و متعادل کردن هورمون های هیپوفیز و آدرنال باعث بهبود روند ناباروری می شود. همچنین، جریان انرژی در بدن را هماهنگ می کند. مسلما طب سوزنی در درمان اندومترویز تاثیری ندارد، اما در درمان قاعدگی نامنظم یا عدم توانایی رحم در نگه داشتن جنین بسیار موثر است. بررسی های متعدد و فراوانی نشان داده اند که درصد موفقیت IVF در زنانی که طب سوزنی دریافت کرده اند، بسیار بیشتر بوده است.

طب سوزنی و لیزر آکوپانکچر درمان موثری برای ناباروری است. همانطور که در ویدیو مشاهده می کنید بیمار، اولین نمونه درمان شده با طب سوزنی ولیزرآکوپانکچرانجام اینجانب هستند که ازشش سال قبل به دلیل کوچک بودن اندازه فولیکول های تخمدان قادر به بارداری نبودند.ودوسال تحت درمان داروئی بودند ولی منجربه بارداری نشده بود.وچهارسال قبل پس از یک دوره طب سوزنی و لیزرآکوپانکچر گوش و لیزر تخمدان هاورحم برای ایشان انجام شد.وپس ازآن به صورت طبیعی و بدون IVF باردار شدند.

نظر خود را بنویسید