فصل بهار و تابستان فرصت مناسبی برای استفاده از طبیعت و فضای باز است، به شرطی که فرد دچار آلرژی های فصلی نباشد. این نوع حساسیت ها در فصل بهار و تابستان شایع تر هستند. دشواری در تنفس، مشکلات پستی مثل خارش یا پوسته پوسته شدن دست و صورت، خارش چشم، بیحالی و گرفتگی و آبریزش بینی از جمله علائم این نوع حساسیت ها هستند.

می دانیم که علت اصلی بروز آلرژی ها مشکلات سیستم ایمنی است و اغلب داروهای معمول تنها علائم را تا زمان اثر قرص برطرف می کنند و با از بین رفتن اثر دارو علائم مجددا عود می کنند.

درمان های سنتی مثل طب سوزنی (و شکل امروزی آن با استفاده از لیزر کم توان: لیزراکوپانکچر)، طب گیاهی و تغذیه درمانی از درمان های موثر برای اصلاح عملکرد سیستم ایمنی و درنتیجه از بین رفتن علائم و بهبود بافت های سینوسی هستند.

التهاب سینوس ها (رینیت آلرژیک) از جمله عوارض شدید حساسیت ها یا آلرژی های فصلی است که با ورم مخاط بینی همراه است و در اثر ورود گردهای های گیاهان در هنگام تنفس بروز می کند. در حساسیت های غذایی واکنش ها بسیار شدید تر هستند، به طوری که حتی ممکن است فرد نیاز به اقدامات اورژانسی پیدا کند.

ضعف سیستم ایمنی و یا برعکس، واکنش شدید این سیستم به ذرات خارجی دلیل اکثر آلرژی ها است. بنابراین برای بهبود وضعیت باید به دنبال منشأ این ضعف یا عملکرد افراطی سیستم ایمنی باشیم. به عبارت دیگر طب سنتی از جمله طب چینی به جای برطرف کردن علائم، به دنبال بررسی دیگر شرایط جسمی مرتبط با علائم و برطرف کردن آن ها است.

طب سوزنی سیستم ایمنی را به طور موثری تعدیل و باعث کاهش التهاب می شود. آزاد شدن ناقل های عصبی مثل اندورفین ها و سروتونین و  غیره در حین ورود سوزن یا تحریک لیزری نقاط خاصی از بدن باعث تعدیل شرایط جسمی- هیجانی فرد و درنتیجه اصلاح سیستم ایمنی بدن می شود.

بررسی های انجام شده بر بیماران مبتلا به آسم و رینیت آلرژیک و نیز مدل های حیوانی تاثیر متعادل کننده طب سوزنی بر میزان سیتوکین سلول ها و درنتیجه بهبود علائم آلرژی را نشان می دهد. نکته قابل توجه این است که طب سوزنی بر روی همه انواع سیتوکین ها اثرگذار نیست، بلکه به طور ویژه سه نوع IL-10، IL-2 و IFN-γ را تحت تاثیر قرار می دهد. بررسی های دیگر، کاهش غلظت ایمنوگلوبولین E در خون با استفاده از طب سوزنی را نشان می دهد.

مردم اغلب در زمینه سلامت جسمانی، قدرت و تاثیر تغذیه را دست کم می گیرند. آنچه شما می خورید و می نوشید می تواند یک دارو یا سم برای بدن شما باشد. ما رژیم غذایی شما را بررسی و توصیه هایی در مورد نحوه استفاده از مواد غذایی به عنوان دارو در درمان آلرژی را پیشنهاد می دهیم.

به عنوان مثال غذاهای خاصی مثل فراورده های لبنی، مغزیجات، میگو و خرچنگ، غذاهای خیلی سرخ شده، قندهای ساده و گلوتن، موکوس بیشتری تولید می کنند و در نتیجه علائم آلرژیک را تشدید می کنند.

 

 

tlgrm/me. DrAnsariClinic

http://www.Instagram.com/@Dr.Abbas_Ansari

 

نظر خود را بنویسید