لیزرآکوپانکچر یا طب سوزنی لیزری و لیزر موضعی ناحیه کمر درمان موثری برای انواع کمردرد است.
بیمار  س. خ. ۳۸ ساله به دلیل دیسک بین مهره های ۴ و ۵ و دیسکوپاتی به همراه استنوز یا تنگی کانال نخاع به این مطب مراجعه کردند. ایشان به مدت ۱۰ سال کمردرد داشتند و از فروردین تا دی ماه ۹۷ به مدت هر دو ماه دچار گرفتگی و درد شدید سیاتیک بودند؛ به طوری که درد ساکت نمی شد و حتی هنگام مراجعه به این مطب در راه رفتن دچار مشکل بودند و پای خود را روی زمین می کشیدند.
ایشان از طریق اینستاگرام با روش ماساژ گوش جهت بهبود درد کمر آشنا شده و این روش را امتحان کردند که خوشبختانه موثر واقع شده است.
بیمار به دلیل سندروم پای بی‌قرار گاباپنتین ۳۰۰ میلیگرم مصرف می کردند که پس از چند بار مصرف دیگر تاثیری نداشته است.
پس از مراجعه به مطب با یک جلسه درد برطرف شد و بعد از ده جلسه بیمار بهبود یافتند و هیچ دردی ندارند و دارویی نیز مصرف نمی‌کنند؛ حتی قادر به اسباب کشی بوده است.
پست مربوط به آموزش ماساژ گوش را می‌توانید در ادامه همین مطلب یا در کانال اینستاگرام ما مشاهده کنید که برای افراد مبتلا به درد کمر و گردن بسیار موثر است:

https://instagram.com/Dr.abbas_ansari

 

در روش ماساژ گوش هر نقطه حساس گوش را به مدت ۱ یا ۲ دقیقه ماساژ دهید، این کار را روزانه یک یا دوبار تکرار کنید. با حرکتی دورانی و چرخشی ماساژ دهید. ابتدا توجه کنید که کدام جهت راحت‌تر است. ماساژ ضربه‌ای طولانی مدت روی قسمت خاصی از گوش باعث کاهش تحریک بیش از حد سمپاتیک و رفع اسپاسم عضلانی می‌شود. ضربه‌های طولی به سمت پایین باعث انقباض ماهیچه‌ها و تحریک فعالیت سمپاتیک می‌شود، در حالی‌که ضربه‌های طولی به سمت بالا باعث ریلکس شدن ماهیچه‌ها و افزایش فعالیت پاراسمپاتیک خواهد شد. ماساژ شعاعی که از مرکز شروع شده و به قسمت های بیرونی گوش کشیده می‌شود، باعث تسکین پاراسمپاتیک و ریلکس شدن احشا و ایجاد آرامش می‌شود. ماساژ بخش خاصی از گوش به سمت پایین و خارج، از قسمت فوقانی به تحتانی می‌تواند واکنش‌های سلولی و ارتباط بین دو نیمکره را تقویت کند، در حالی که ماساژ همان ناحیه به سمت بالا و داخل از سمت تحتانی به فوقانی باعث کند شدن متابولیسم و تضعیف ارتباط بین دو نیمکره مغز می‌شود.

 

 

نظر خود را بنویسید