طب سوزنی و لیزر آکوپانکچر گوش به همراه لیزر موضعی تخمدانها برای افرادی که دچار ناباروری یا یائسگی زودرس هستند، درمان موثری است.
بیمار خانم م. ع.، ۳۴ ساله از مهرماه ۹۷ به مدت دو ماه پریود نشده و تشخیص یائسگی زودرس برای ایشان داده شده بود که طبق نظر چندین پزشک مجرب قابل درمان نبوده و بیمار باید با مصرف دارو پریود می شد و برای بارداری از تخمک اهدایی استفاده می کرد.
ایشان از طریق سایت آقای دکتر انصاری (www.DoctorAnsari.com) با نمونه های بالینی قبلی از یائسگی زودرس که با طب سوزنی و لیزر آکوپانکچر درمان شده بودند، آشنا گردیدند. خوشبختانه بیمار بعد از ده جلسه درمان مجدداً پریود شدند و قاعدگی تا سه ماه به طور منظم ادامه داشت؛ در ماه چهارم تست بارداری در ایشان مثبت شد و در حال حاضر در هفته نهم بارداری هستند. FSH بیمار در مهرماه ۹۷ برابر ۷۷ ، LH برابر ۴۲ و دارای ذخیره تخمدان (AMH) بسیار پایینی برابر ۰/۰۱ بودند و متخصصین زنان  معتقد بودند این مقدار AMH قابل افزایش نیست. بعد از درمان FSH به مقدار نرمال برگشت و برابر ۱۱ و LH برابر ۴۱ شد و میزان AMH به بالای ۰/۳ رسید. مسلماً ذخیره تخمدان بیمار افزایش بیشتری داشته ،که منجربه بارداری طبیعی (بدون IVF) شده است.
چندین مورد از زنان دچار یائسگی زودرس با ذخیره تخمدان پایین به این مطب مراجعه کردند و با درمان، ذخیره تخمدان آنها بیشتر شده و با همین ذخیره تخمدان توانستند باردار شوند یا IVF موفق داشته باشند.

 

 

با مقایسه مقایر FSH، LH و AMH می توان به تغییر سطح این هورمون ها در قبل و پس از درمان پی برد:

FSH: 77.9 ➡ ۱۱/۵

LH: 42.6 ➡ ۴۱/۳

AMH: 0.012 ➡ ۰/۳۲۸

کانال تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

نظر خود را بنویسید