بیمار خانم س. ر.، ۳۹ ساله به دلیل یائسگی زودرس در ادریبهشت امسال به مطب ما مراجعه کردند. ایشان از تاریخ ۹۷/۱۰/۱۰ پریود نشده بودند و با مصرف قرص پروژسترون نیز قاعدگی نداشتند. همچنین، به مدت ۵ روز از قرص LD استفاده کردند و پس از آن تنها سه روز لکه بینی داشتند.
 میزان FSH در آزمایش مورخ ۹۷/۱۲/۱۳(قبل ازدرمان) برابر ۱۱۹، LH برابر ۵۴/۲ و AMH یا ذخیره تخمدان برابر ۰/۰۶ بوده است.
پس ازدوهفته درمان با طب سوزنی لیزری، لیزرآکوپانکچر گوش و لیزر موضعی تخمدانها،ایشان پریود طبیعی داشتند. همانطور که در جواب آزمایش بعد از درمان می بینید، سطح FSH برابر ۲/۷، LH برابر ۷/۴ و ذخیره تخمدان برابر ۰/۱۲ گزارش شده است.درمان جهت افزایش AMH ادامه می یابد.

FSH: 119 ➡ ۲/۷

LH: 54.2 ➡ ۷/۴

AMH: 0.06 ➡ ۰/۱۲

در لیزر اکوپانکچر یا طب سوزنی لیزری همان نقاط طب سوزنی که به طور سنتی با سوزن تحریک می شدند را با لیزر هایی با توان پایین تحریک میکنند. این روش در مقایسه با روش سنتی استفاده از سوزن مزیت های بیشتری دارد؛ چه از نظر تأثیر و چه از نظر پروسه انجام آن.
بدون درد بودن، کاربرد ساده، صرفه جویی در وقت، عدم وجود خطر عفونت، تکنیک بهتر تحریک و اثربخشی بیشتر، از جمله مزایای این روش نسبت به طب سوزنی با سوزن است.
درمان با لیزر کم توان یا همان LLLT همان نور درمانی است که برای درمان وضعیت های مختلف از جمله آسیب به بافت نرم، آسیب های اسکلتی -عضلانی زخم ها و دیگر موارد استفاده می شده است. این روش نزدیک به سه دهه قدمت دارد و چنین لیزر هایی می توانند جایگزین موثری برای استفاده از سوزن و تحریک نقاط طب سوزنی باشد که به آن لیزر آکوپانکچر گفته می شود.
همونطور که گفتیم لیزر مورد استفاده در لیزرآکوپانکچر، لیزری نیست که در جراحی ها برای سوزاندن یا بریدن بافت خاصی استفاده می شود؛ این لیزر، لیزر سرد نام دارد، چرا که هیچ نوع گرمایی تولید نمی کند و توان آن پایین است؛ در عوض می تواند به بازسازی سلول ها، کاهش درد، کاهش التهاب و بهبود جریان کمک کند و در حین درمان با این نوع لیزر هیچ حس درد یا گرمایی نخواهید داشت.

لیزر اکوپانکچر حداقل در دو سطح متفاوت فیزیولوژیکی عمل می کند: ۱) با ایجاد اثرات فوتوفیزیکی یا فتوشیمیایی؛ بسته به فرکانس و واکنش های بافتی، ۲) ایجاد اثرات لوکال و سیستمیک

یکی از کاربردهای موثر لیزرآکوپانکچر، تاثیر آن بر یائسگی زودرس یا عدم بروز قاعدگی قبل از سن چهل سالگی در زنان است. در این روش نقا خاصی از بدن یا گوش با لیزر تحریک می گردد و همچنین ناحیه تخمدان ها به طور موضعی با لیزر تحریک می شود و فرد مجددا قاعدگی را تجربه می کند.

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

نظر خود را بنویسید