علائم افسردگی

یکی از اختلالات شایع خلق و خو که با علایم فیزیکی و روانی متعدد همراه است و عملکرد روزانه افراد را تحت تاثیر قرار می دهد، اختلال افسردگی است. علائم این اختلال عبارت اند از: اختلالات خواب، بی قراری و اضطراب، نگرانی، ناتوانی در تمرکز، درد بدن و احساس خستگی مداوم، مشکلات معده و عدم انگیزه در انجام فعالیت هایی که قبلاً از آن لذت می بردند، پراشتهایی یا کم اشتهایی، احساس ناراحتی همیشگی به ویژه در هنگام غروب، مشکلات جنسی، عدم توانایی در تصمیم گیری و …. افسردگی در حالت مزمن آن منجر به ناامیدی در زندگی و یا حتی تصمیم به خودکشی می گردد.

طب مدرن معمولاً افسردگی را بدون توجه به علایم اختصاصی هر بیمار و با استفاده از داروهای ضد افسردگی یا روان درمانی تا حدودی درمان می کند.

انجام لیزرآکوپانکچر برای مقابله با افسردگی
طب سنتی چینی افسردگی را برای هر شخص به طور منحصر به فرد و مختص همان فرد و با تکنیکهایی مثل طب سوزنی، گیاهان دارویی چینی، انواع ماساژ توینا و دیگر فعالیت های انرژی زا در جهت برگرداندن تعادل بدن درمان می کند.

در لیزرآکوپانکچر نقاط مشخصی از بدن با هدف به جریان انداختن مجدد انرژی مسدود شده، با لیزر کم توان تحریک می شود. بررسی های اخیر نشان می‌دهد لیزرآکوپانکچر اثرات مثبتی بر بیماران افسرده دارد، به ویژه زمانی که در ترکیب با روان درمانی و داروهای گیاهی استفاده می شود. جان آلن، روان‌درمان دانشگاه آریزونا و رزا شیلر متخصص طب سوزنی مطالعه ای کنترل شده برای درمان علایم افسردگی با استفاده از طب سوزنی در غرب انجام دادند. در این بررسی، ۳۴ بیمار افسرده در دو گروه تحت درمان قرار گرفتند: گروه اول تحت درمان با طب سوزنی بودند، گروه دوم که طب سوزنی برای آنها انجام می شد اما نه برای بیماری افسردگی، و گروه سوم که هیچ درمانی دریافت نمی کردند. نتایج نشان داد گروه اول کاهش قابل توجهی در مقایسه با دو گروه دیگر در علائم افسردگی داشتند.

بررسی انجام شده در سال ۲۰۱۳ نیز نشان داد طب سوزنی الکتریکی یا الکتروآکوپانکچر که در آن از انتقال جریان ضعیف برق به سوزنها استفاده می‌شود، تاثیری مشابه با داروی فلوکستین در برطرف کردن علائم افسردگی دارد.

در مطالعه ای دیگر محققان تاثیر طب سوزنی را بر اختلالات جنسی که یکی از عوارض شایع داروهای ضد افسردگی است، بررسی کردند. هر دو جنس شرکت کننده در بررسی بهبود عملکرد جنسی در درمان طب سوزنی را نشان دادند. با انجام لیزرآکوپانکر که روشی موثر و کاملا بدون درد و عوارض است می توانید  از افسردگی و علائم آزاردهنده آن رهایی یابید.

منبع:

Learning and Resource Center Articles. Depression and Acupuncture – A new hope for relief
By: Indira Samayoa-Bettner, Acufinder.com Staff Writer

آدرس: تهران- خیابان ولی عصر- بالاتراز پل همت- روبروی خیابان دهم گاندی- ساختمان ۷۹۰- واحد ۹ – مطب دکتر عباس انصاری

۰۲۱-۸۸۷۸۵۱۱۱

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

تلگرام: DrAnsariClinic@

اینستاگرام: Dr.Abbas_Ansari@

نظر خود را بنویسید