بیمار چهار و نیم ساله از گیلان به دلیل مشکل گفتار و کاهش تمرکز و بی قراری به مطب ما مراجعه کردند.
ایشان دارای استرس زیاد و مشکل تلفظ، تمرکز و توجه بودند.
بعد از یک دوره ۱۲ جلسه ای مشکل استرس تقریباً حل شده، تکلم بهبود یافته و کلمات را روانتر تلفظ می کند، ارتباطش با دیگران بهتر شده و بعد از دو ماه برای دور دوم درمان مراجعه کرده اند.
علت بیماری مشخص نیست و  یک سری از پزشکان بیماری را مربوط به زردی در دوران کودکی می دانند.

 

 

 

اختلال بیش فعالی و عدم توجه و تمرکز در کودکان مبتلا به فلج مغزی در مقایسه با کودکان دیگر بیشتر است. این اختلال با رفتارهای تکانشی، بیقراری، عدم توجه و تمرکز، بی دقتی، ایجاد مشکل در مدرسه و موارد دیگر مشخص می شود.

بعضی از کودکان پرخاشگر و بیقرار هستند، درحالیکه بعضی دیگر مدام بی توجه اند. با این حال، اغلب کودکان مبتلا به این اختلال هم پرخاشگر و پر انرژی هستند و هم بی توجه.

حدود ۵۰ درصد از کودکان فلج مغزی دارای اختلال گفتاری و حرف زدن هستند و کلمات را به خوبی تلفظ نمی کنند. علت این امر می تواند درگیری عضلات دهان باشد، اما دشواری در تکلم به معنای بهره هوشی کمتر در این کودکان نیست. همانطور که در ویدئوی فوق و دیگر نمونه های بالینی بهبود عوارض فلج مغزی دیدید، یکی از روش های نوین در بهبود این علائم، لیزرآکوپانکچر گوش و بدن و همچنین لیزر موضعی ناحیه سر است. این روش با تحریک نقاط خاصی از گوش و بدن که مربوط به درمان مشکلات خاص در کودکان فلج مغزی است، باعث بهبود این علائم می گردد. تحریک نقاط با لیزر کم توان و بدون عارضه صورت می گیرد، بنابراین، روشی مناسب برای کودکان است که در آن از سوزن استفاده نمی شود.

نظر خود را بنویسید