یائسگی به دلیل قطع ترشح استروژن و سایر هورمون ها، با عوارض متعددی همراه است. مسلما در زنانی که این مشکل را قبل از موعد طبیعی آن تجربه می کنند، خطرات سلامتی افزایش می یابد. تحقیقات نشان می دهد خطر بیماری های قلبی عروقی، پوکی استخوان، دیابت نوع ۲، اختلالات خواب، زوال عقل (دمانس) و مرگ و میر کلی در زنان با یائسگی زودرس بیش از آن چیزی است که در زنان با یائسگی نرمال یا طبیعی دیده می شود، چرا که این زنان از دست دادن هورمون ها را بسیار زودتر از موعد طبیعی آغاز می کنند.
یائسگی زودرس نه تنها علاوه بر موضوع ناباروری، در واقع روند پیری را تسریع می کنید. بنابراین، اگر این فرآیند ده یا بیست سال قبل از زمان معمول شروع شود، بدیهی است که اثرات منفی بیشتری به دنبال خواهد داشت.
یکی از معضلاتی که بسیاری از خانم هایی که یائسگی زودرس را تجربه می کنند، با ان روبرو هستند، طیف وسیعی از علائم پریشانی است؛ از جمله علائم وازوموتور  که بیشتر به صورت گرگرفتگی، مشکلات خواب، اختلالات تمرکز، نوسانات خلقی و خشکی واژن بروز می کنند. شدت علائم بسته به نوع یائسگی می تواند متفاوت باشد.”علائم مطمئناً بستگی به این دارد که آیا این یائسگی زودرس طبیعی یا در اثر جراحی است که در این صورت علائم می تواند ناگهانی باشد. همچنین می تواند پس از شیمی درمانی یا پرتودرمانی اتفاق بیفتد. برای زنانی که یائسگی زودرس دارند، گرگرفتگی شدید، تعریق شبانه، مشکل در خواب، اختلال در تمرکز،  و در کل وضعیت شدیدتری نسبت به آنچه بسیاری از زنان تحت یائسگی طبیعی تجربه می کنند، وجود دارد و این موضوع درمان هرچه سریعتر این مشکل را بازگو می کند.

نمونه بالینی زیر درمان یائسگی زودرس و تنبلی تخمدان با روش لیزرآکوپانکچر گوش و بدن و لیزر موضعی تخمدان ها و رحم نشان می دهد:

نمونه بالینی تاثیر لیزرآکوپانکچر به همراه لیزر موضعی تخمدانها و رحم و لیزر آکوپانکچر گوش بر یائسگی زودرس

خانم ز. س. ۳۷ ساله، اواخر دی ماه سال ۹۷ به ما مراجعه کردند. آزمایش قبل از مراجعه، ذخیره تخمدان یا AMH برابر ۰٫۰۵، LH برابر با ۴۷ و FSH برابر با ۷۰ بودند.
برای ایشان ۱۲ جلسه طب سوزنی، لیزر آکوپانکچر گوش و بدن و لیزر تخمدانها و رحم انجام شد.
آزمایشات پس از درمان (دو دوره پریود شدن)، FSH را برابر ۵، LH را ۴٫۵ و ذخیره تخمدان را برابر ۰٫۲، یعنی با افزایش بیش از چهار برابر نشان می دهند.
ایشان فقط بایک دوره درمان دوازده جلسه ای پریود شدند و تا به امروز، یعنی آبان ۹۸ قاعدگی منظم و نرمال بدون مصرف هیچ گونه داروی گیاهی و شیمیایی داشته اند‌.
دلیل مراجعه فعلی ایشان انجام طب سوزنی جهت زیبایی صورت است.

FSH:  ۷۰٫۷ ➡۵٫۱
LH:  ۴۷٫۸ ➡ ۴٫۵
AMH: <0.05 ➡ ۰٫۲

 

 

 

 

تلفن:۲۶۷۶۷۲۰۵-۰۲۱ و ۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

کانال تلگرام ما: DrAnsariClinic@

https//instagram.com/Dr.abbas_ansari

 

نظر خود را بنویسید