گرگرفتگی، بی‌خوابی، اضطراب و قاعدگی های نامنظم می‌تواند زنگ خطر شروع یائسگی زودرس باشد. یائسگی فرآیند طبیعی است که معمولاً در سنین حدود ۵۰ سالگی اتفاق می‌افتد، اما دلایلی از جمله سابقه فامیلی و ژنتیک، مشکلات روحی- روانی، عوامل فیزیکی، تغذیه نامناسب و برخی جراحی ها می تواند باعث بروز یائسگی زودرس یعنی قبل از سن چهل سالگی گردد.
یائسگی زودرس می تواند منجر به افزایش عفونت های زنانه، کاهش میل جنسی، ناباروری، مشکلات روحی روانی، خستگی و کاهش قدرت تمرکز و حافظه در فرد گردد.

 

 

 آزمایشات بیمار خانم ن. الف، ۴۲ ساله، میزان FSH را برابر ۵۸، LH را ۲۴ و AMH یا ذخیره تخمدان را ۰٫۰۳ نشان می‌داد و پریود ایشان به مدت پنج ماه قطع شده بود. تشخیص متخصص زنان یائسگی زودرس بود و به بیمار پیشنهاد هورمون‌درمانی (HRT) داده شده بود که بیمار به دلیل خطرات این روش حاضر به انجام هورمون درمانی نبودند.
 ایشان از طریق اینترنت با خدمات ما آشنا شدند و ۱۱جلسه لیزر آکوپانکچر، طب سوزنی و لیزر موضعی تخمدانها و رحم برای ایشان انجام شد؛ پس از این دوره درمانی بیمار پریود شدند و FSH از ۵۸ به ۸ و LH از ۲۴ به ۱۱ کاهش و ذخیره تخمدان یا AMH از ۰٫۰۳ به ۰٫۱۱ یعنی تقریباً چهار برابر افزایش یافت.
 بیمار این درمان را نوعی معجزه! می دانند و جهت افزایش ذخیره تخمدان دوره دوم درمان را شروع کردند. ایشان نسبت به این روش ها امنیت خاطر خود را به دست آوردند؛ اما در اصل معجزه ای در کار نیست؛ لیزر آکوپانکچر و لیزر موضعی روش های علمی هستند که در کشورهای مختلف از جمله آمریکا انجام می‌شود و نمونه‌ای از رضایت بیماران در آمریکا در پیج اینستاگرام اینجانب به آدرس زیر پست گردید:

پست نمونه رضایت بیمار از افزایش ذخیره تخمدان با طب سوزنی در آمریکا

 

مقایسه سطح هورمون های بیمار در قبل و بعد از درمان با لیزرآکوپانکچر و لیزر موضعی:

FSH:  ۵۸٫۲ ➡ ۸٫۲
LH:  ۲۴٫۶ ➡ ۱۱٫۶
AMH: <0.03 ➡ ۰٫۱۱۱

 

 

 

T.me/@DrAnsariClinic

www.Instageram.com/dr.abbas_ansari

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

نظر خود را بنویسید