بیمار خانم ۴۴ ساله که از ۱۴ سال قبل مبتلا به لوپوس بودند. زمانی که به مطب ما مراجعه کردند، دچار تنگی نفس، التهاب مفاصل و مشکلات پوستی به صورت تغییر رنگ پوست و خارش بودند. بیمار به دلیل لوپوس سالها درد پشت قفسه سینه داشتند، به طوری که تنفس را برای ایشان دشوار کرده بود و موقع دم و بازدم حس می کردند چیزی در بدنشان فرو می‌رود. همچنین، سرفه های زیادی داشتند که در فواصل زمانی عود می کرد و دچار خارش شدید پوست نیز بودند. همچنین نزدیک به زمان مراجعه قبلی که مهرماه سال ۹۸ بود، هر دو زانو و به خصوص زانوی راست دچار پارگی مینیسک و ساییدگی کشکک شده بود که با درد شدید همراه بودند.
بیمار از طریق اینستاگرام با مطب اینجانب آشنا شدند.
بعد از جلسه دوم و انجام لیزر آکوپانکچر و کاشت سوزن های ASP خارش پوست که به طور ویژه در ناحیه دست ها، گردن و قفسه سینه بود، به طور کامل از بین رفت و از جلسه دوم سرفه‌ها خیلی کم شده و از جلسه ششم به طور کامل سرفه ها قطع گردید.
 همچنین، درد زانو از جلسه ششم خیلی کمتر شده و قبل از جلسه دوازدهم، درد زانوها از بین رفته بود.
در حال حاضر که بیمار با MRI جدید به جراح زانوی خود مراجعه کرده اند، ایشان از این که چگونه مشکلات زانو، مثل تخریب غضروف و تورم بافت زیر غضروف کاهش یافته و همه مشکلات بالای ۸۰ درصد بهبود یافته است، تعجب کردند.
بیمار برای لوپوس، پردنیزولون و هیدروکسی کلروکین و برای خارش، سیتیرزین مصرف می کردند.
همانطور که گفته شد، مراجعه بیمار در مهرماه ۹۸ بوده است و از آن زمان بیمار مصرف سیتریزین را قطع کرده اند و داروهای پردنیزولون و هیدروکسی کلروکین طبق نظر پزشک مربوطه تقریبا نصف شده است.
 از نظر لکه های پوستی نیز لکه ها کمرنگ تر، و پوست، شفاف تر شده است.
 مراجعه مجدد بیمار پس از ۹ ماه برای معاینه و پیگیری بوده است.

 

 

 

www.Instagram.com/dr.abbas_Ansari

T.me/@drAnsariClinic

۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵

۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

 

نظر خود را بنویسید