انواع درد مفاصل در بیشتر کشورها  یکی از فراونترین و وخیم ترین معضلات سلامت است. این مشکل علاوه بر اعمال هزینه های گزاف درمان،  باعث کاهش کارایی مفید فرد در امور شخصی و کاری نیز می شود. زندگی کم تحرک، اکثر مردم جهان، به علاوه معضل چاقی و اضافه وزن به طور ناخواسته اکثر افراد را به سمت دردهای مفصلی پیش می برد. امروزه به دلیل این سبک زندگی، مشاهده می کنیم که سن ابتلا به دردهای مفصلی به زیر ۲۰ سال نیز رسیده است. به عنوان مثال در کشور آمریکا از هر ۴ بزرگسال به طور میانگین، ۱ نفر به درد مفصل مبتلا است.
درد مفاصل می تواند خفیف و قابل تحمل باشد که تنها پس از انجام فعالیت‌های خاص باعث درد شود و یا ممکن است به قدری شدید باشد که حتی با کمترین تحرک نیز فرد احساس درد شدید داشته باشد.
مفاصل اصلی بدن عبارت اند از:

شانه ها
لگن
آرنج
زانو

درد شانه

درد شانه چپ ممکن است بیمار را به مشکل قلبی مشکوک کند، اما توجه داشته باشید درد شانه ای که با درد گردن (مانند نمونه بالینی زیر) همراه باشد، معمولا منشا قلبی ندارد. درد شانه راست میز به اندازه درد شانه چپ مهم و نیازمند درمان هرچه زودتر می باشد.

معمولا علائم درد شانه با التهاب همراه هستند، به همین دلیل است که در هنگام استراحت به ویژه در شب و هنگام خواب که بیمار بی حرکت است، درد شدت می یابد، به گونه ای که بیمار نمی تواند روی شانه خود بخوابد یا حتی ممکن است از شدت درد بیدار شود. درد شانه معمولا با درد دست و بازو همراه است. استخوان بازو، هومروس نام دارد که با کتف مفصل شده و مفصل شانه را می‌سازد. از مهم‌ترین علل درد بازو می‌توان به سندرم کانال مچ دست، کشیدگی‌ها، التهاب تاندون، شکستگی‌ها، التهاب روماتیسمی و درد قلبی اشاره کرد.

درمان درد های مفصلی بسته به علت اصلی بروز آن متفاوت است و درمان مناسب آن نیز تنها پس از تشخیص دقیق علت میسر خواهد بود. انواع روش ها و درمان های توصیه شده عبارت اند از:
کاهش میزان فعالیت بدنی: با کم کردن فعالیت های شدید بدنی و ورزشی از شدت درد مفصل کاسته می شود
استفاده از گرما یا سرما : سرد و یا گرم کردن موضع درد معمولا میتواند درد مفصل را کم کند.
داروی ضد التهاب : استفاده از داروهای ضد التهاب معمولا میتواند شدت درد مفصل را کاهش دهد.

    و طب مکمل مانند طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر، لیزر موضعی که روش های ایمن، بدون درد و عارضه هسستند که در بازه زمانی تقریبا کوتاه می توانند به کاهش یا درمان درد و التهاب مفاصل کمک کنند.

نمونه بالینی

بیمار خانم ۲۹ ساله که به دلیل سردرد، درد در سمت چپ بدن در ناحیه گردن، کتف و دست چپ مراجعه کردند. دردها یک روز پس از زایمان شروع شده و تا روز دوازدهم پس از زایمان ،که به ما مراجعه کردند،ادامه داشت.
پس از یک جلسه درمان با لیزر آکوپانکچر گوش و بدن، طب سوزنی و لیزر موضعی درد تا ۸۰- ۹۰ درصد بهبود یافته است.
بیمار قبلاً نیز برای درد کمر مراجعه کرده بودند؛ پس از یک جلسه درمان باردار شدند و بنابراین درمان ایشان قطع گردید، اما خوشبختانه با همان یک جلسه درمان تا پایان ۹ ماه بارداری مشکل کمردرد نداشتند. درمان در جهت بهبودی کامل ادامه خواهد داشت.

📞۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵
📱۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰
🌐www.DoctorAnsari.com
🌐www.AuriculoTherapy.ir
🌐www.LaserAcupuncture.ir
🌐www.DoctorAnsari.ir
Telegram:
@DrAnsariClinic

www.Instagram.com/dr.abbas_ansari

نظر خود را بنویسید