انواع رینیت آلرژیک

رینیت آلرژیک یکی از بیماری های نسبتا شایع است که معمولا به حساسیت فصلی یا تب یونجه نیز شناخته می شود. رینیت ۲ درصد از افراد را تحت تاثبر قرار می دهد و علائمی مانند سرماخوردگی دارد؛ آبریزش و گرفتگی بینی، عطسه، گرفتگی صدا، زکام و ….

رینیت آلرژیک به دو شکل مختلف ایجاد می شود:

– فصلی: نشانه های حساسیت فصلی می تواند در فصل بهار، تابستان و اوایل پاییز رخ دهد. این نوع حساسیت معمولا به خاطر گرده افشانی گل ها یا چمن ها، درختان و علف های هرز ایجاد می شود.

– غیر فصلی، مزمن یا همیشگی: افرادی که دائما با علایم حساسیت درگیر هستند، این علائم را در کل طول سال تجربه می کنند. رینیت غیر فصلی به دلیل گرد و غبار، شوره سر حیوانات، سوسک ها، کپک و یا قارچ ها به وجود می آید. موارد رینیت مربوط به حساسیت به مواد غذایی شیوع بسیار کمی دارد و به ندرت دیده می شود. یک فرد می تواند هر دو نوع حساسیت را تجربه کند، به طوری که حساسیت همیشگی وجود دارد و این حساسیت در فصل های آلرژی زا (معمولا بهار) بیشتر می شود.

نمونه بالینی

آقای ۳۶ ساله از ۲۷ سال قبل (از سال ۱۳۷۳ تا کنون) از رینیت آلرژیک با علائم آبریزش بینی، گرفتگی صدا و خلط سینه و خر و پف رنج می بردند. آبریزش بینی به حدی شدید بود که کیفیت زندگی و روابط ایشان را تحت تاثیر قرار داده بود.
 پنج جلسه درمان با طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر و لیزر داخل بینی برای ایشان انجام شد و خوشبختانه ۸۰ درصد بهبود یافتند و مشکل خلط تقریبا به طور کامل از بین رفته است. درمان تا بهبودی کامل بیماری ادامه می یابد.

 

 

 

📞 ۰۲۱-۲۲۰۴۱۶۸۹
📱۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰

www.LaserAcupuncture.ir
www.DoctorAnsari.ir

نظر خود را بنویسید