خانم ۳۹ ساله به علت افسردگی و بیماری پوستی مراجعه کرده بودند. ایشان از سال ۸۲ دچار افسردگی شدید، اختلال خواب، اضطراب و بی قراری بودند.
طی معاینه، برآمدگی در ناحیه لگن مشاهده گردید و مشخص شد بیمار حدود بیست سال پیش بعلت زلزله، دچار شکستگی در ناحیه لگن سمت چپ گردیده است (علت مراجعه ایشان شکستگی لگن نبوده و به طور کلی طب سوزنی گوش و بدن تاثیری در درمان یا بهبود مواردی مانند شکستگی، در رفتگی، پارگی رباط و تاندون، چسبندگی و مواردی از این دست ندارد).

ظاهر گوش، آئینه تشخیصی درون بدن است.

 

دکتر رالف اَلِن دیل[۱] از میامی فلوریدا، یکی از اولین محققانی بود که نشان داد نه تنها گوش، بلکه هر بخش از آناتومی ظاهری بدن می‌تواند به عنوان یک سیستم کامل برای تشخیص و درمان عمل کند. دکتر دیل چندین دهه را به جمع‌آوری شواهد بالینی از چین، ژاپن، اروپا و آمریکا در مورد این میکروسیستم‌های متعدد صرف کرد. اصطلاح طب سوزنی میکرو توسط دِیل در ۱۹۷۴ در سومین سمپوزیوم جهانی در مورد طب سوزنی و طب چینی معرفی شد. طب سوزنی میکرو اصطلاحی برای انرژی چی حیاتی کل بدن در هر قسمت آناتومیکی اصلی می‌باشد. او آن‌ها را سیستم‌های طب سوزنی میکرو نام نهاد تا آن‌ها را از سیستم‌های ماکرو در طب سوزنی سنتی که نقاط طب سوزنی سرتاسر بدن را بهم متصل می‌سازند، متمایز کند. هر سیستم میکرو طب سوزنی حاوی توزیعی از نقاط می‌باشد که آناتومی کل موجود زنده را کپی می‌کنند. سیستم‌های طب سوزنی میکرو توسط دِیل روی گوش، پا، دست، پوست سر، صورت، بینی، عنبیه، دندان، زبان، مچ، شکم، پشت و هر استخوان دراز در بدن تعیین شد. هر ناحیه یک جهان کوچک بنیادی از انرژی‌های کل بدن است. هر بخش از بدن، یک جهان کوچک پر انرژی را از طریق نقاط و کانال‌های میکرو که توپولوژی بدن را تکرار می‌کنند، نشان می‌دهد. اشکال ضمیمه، میکروسیستم‌های متفاوتی را نشان می‌دهد که روی پوست سر، گوش، دست، استخوان‌های کف دست (متاکارپ) و کف پا (متاتارس) تشخیص داده شده‌اند. دِیل با توجه به این سیستم‌های طب سوزنی میکرو، اصول خاصی را تعریف کرده است.

[۱] Ralph Alan Dale

 

ظاهر گوش- برآمدگی مربوط به ناحیه لگن   

 

    

پوستر نقاط طب سوزنی گوش؛ مترجم: دکتر عباس انصاری

 

 

ظاهر گوش، نقطه مربوط به لگن (هیپ) بر روی گوش

ظاهر گوش، نقطه مربوط به لگن (هیپ) بر روی گوش

کتاب راهنمای طب سوزنی گوش (اوریکولوتراپی)، دکتر انصاری

——————————-
۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵
۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰
———————————-
www.LaserAcupuncture.ir
www.DoctorAnsari.com
www.DoctorAnsari.ir
اینستاگرام:
www.Insatgram.com/dr.abbas_ansari
———————————-
www.Instagram.com/hejamat_jame
———————————-
www.Insatgram.com/tebemokamel.dr.ansari

 

 

 

نظر خود را بنویسید