چه چیزی باعث درد گردن می شود؟

از آنجایی که گردن شما انعطاف پذیر است و وزن سر را تحمل می کند، می تواند در برابر آسیب ها و شرایطی که باعث درد و محدودیت حرکتی می شود، کاملا آسیب پذیر باشد. عواملی که معمولا باعث درد گردن می شوند عبارتند از:

کشیدگی های عضلانی: کشیدگی های عضلانی اغلب به دلیل استفاده زیاد از رایانه، تلفن هوشمند یا حتی مطالعه در رختخواب ایجاد می شود.
مفاصل فرسوده: مفاصل گردن و همچنین سایر مفاصل بدن با افزایش سن تمایل به فرسودگی دارند که بر حرکت مفاصل تأثیر می گذارند و باعث درد می شوند.
فشار بر روی عصب: این مشکل ناشی از فتق دیسک یا خار استخوان در مهره های گردن است و می تواند به اعصاب فشار وارد کند و باعث درد در آن ناحیه شود.
صدمات: هر گونه آسیب به گردن می تواند درد را تحریک کند، به ویژه آنهایی که در اثر برخورد اتومبیل ایجاد می شوند.
برخی بیماری ها: بیماری هایی مانند آرتریت روماتوئید، مننژیت یا سرطان می توانند باعث درد گردن شوند.
به طور کلی، وضعیت نامناسب بدن می تواند بر سلامت گردن تأثیر بگذارد و باعث ایجاد تنش و درد شود. بنابراین، سعی کنید در حالت ایستاده و نشسته از وضعیت بدنی مناسبی استفاده کنید، میز، صندلی و کامپیوتر خود را تنظیم کنید و مطمئن شوید که سر و گردنتان با بدنتان هم راستا هستند تا از حرکات دردناک و محدود گردن جلوگیری کنید.

بهترین درمان برای گردن درد و شانه چیست؟

  • برای درمان گردن درد می توان از روش های زیادی استفاده کرد. همه آنها سطح یکسانی از کارایی را ارائه نمی دهند، برخی فقط یک راه حل موقت هستند، در حالی که برخی دیگر می توانند تسکین طولانی مدت را ارائه دهند. به غیر از ماساژ درمانی و روش های مشابه با هدف رسیدگی به ناحیه گردن، می توانید طب سوزنی و سایر درمان های TCM (طب سنتی چینی) را برای گردن درد و اختلالات اسکلتی عضلانی امتحان کنید.
  • تحریک نقاط طب سوزنی برای گردن درد در بدن، به رفع انسداد انرژی (چی) کمک می کند، که امکان جریان یکپارچه آن را در بدن فراهم می کند و سلامت عمومی را به ارمغان می اورد.
  •  طب سوزنی بر گردش خون و تغییرات بیوشیمیایی هم در محل وارد کردن سوزن ها، و هم در سیستم عصبی مرکزی تأثیر می گذارد. این تغییرات می تواند باعث تسکین درد شود و مزایای قابل توجه دیگری برای سلامت عمومی فرد به همراه داشته باشد.

قبل از شروع هر گونه درمان برای گردن درد، ضروری است که معاینه اولیه را با پزشک مجاز خود برنامه ریزی کنید و تمام معاینات لازم را انجام دهید. پزشک طب سوزنی شما احتمالاً آزمایش‌های لازم برای ارزیابی سیستم‌های حرکتی عملکردی (FMS) را پیشنهاد می‌کند که به تعیین درمان مناسب برای وضعیت شما کمک می‌کند.

با تشخیص این اختلالات، پزشک می‌تواند ریشه‌های اساسی مشکل شما را بیابد و با استفاده از ترکیبی از درمان‌های مختلف با هدف کل بدن، آن‌ها را به طور کلی ارزیابی کند.

طب سوزنی علاوه بر بهبود عملکرد کلی گردن، سطح استرس را کاهش می دهد که در برخی موارد نقش مهمی ایفا می کند.

  • برخلاف رویکردهای طب غربی، که تمایل به پرداختن به خود درد دارند، پزشکان طب شرقی سعی می کنند ریشه مشکل (درد در این مورد) را مشاهده کنند و علت اصلی سفتی را شناسایی کنند. به گفته TCM، گردن درد و سردرد معمولاً نشانه‌ای از اتفاق عمیق‌تری هستند، به همین دلیل است که پزشک شما ممکن است به سلامت ستون فقرات شما توجه کند تا علائم برآمدگی دیسک‌ها، جراحات، مفاصل آسیب دیده و سایر مسائل را بررسی کند.

اگرچه ممکن است تعیین علت دقیق درد چالش برانگیز باشد، اما متخصصان طب سوزنی، معاینات عمیقی را انجام می دهند و ریشه مشکل شما را پیدا می کنند. ممکن است تعجب کنید اگر ببینید که گردن درد شما با قرار دادن سوزن ها در ناحیه شکم به جای ناحیه دردناک درمان می شود – چنین رویکردی کارآمد است زیرا التهاب را کاهش می دهد و انرژی چی و یانگ را تقویت می کند.

 

نمونه بالینی درمان درد و دیسک گردن

 خانم ۵۱ ساله برای درد و دیسک گردن مراجعه کردند. ایشان ۱۰ سال با این مشکل درگیر بودند، درد تا هر دو دست ادامه داشت و هر دو هفته، گرفتگی و درد شدید گردن داشتند و مجبور به تزریق آمپول بودند. MRI، دیسک گردن را نشان می داد و پزشکان توصیه به عمل جراحی داشتند. درمان با طب سوزنی، لیزرآکوپانکچر گوش و بدن و لیزر موضعی ناحیه گردن انجام شد و از بهمن ماه هیچ گونه درد و گرفتگی در گردن و دست ها نداشته اند. ایشان اکنون برای مشکل دیگری مراجعه کرده اند که امیدواریم بزودی بهبودی حاصل شود‌.

MRI درد گردن و دیسک
۰۲۱-۲۶۷۶۷۲۰۵
۰۹۱۰۶۶۴۲۹۲۰
———————————-
www.LaserAcupuncture.ir
www.DoctorAnsari.com
www.DoctorAnsari.ir
اینستاگرام:
www.Insatgram.com/dr.abbas_ansari
———————————-
www.Instagram.com/hejamat_jame
———————————-
www.Insatgram.com/tebemokamel.dr.ansari

 

 

نظر خود را بنویسید